برقکار سیار

تعمیر و نصب تجهیزات الکتریکی خود را به برقکار سیار ما در سایت آنی برق بسپارید.

 

 

برقکار سیار

 

کار یک برقکارسیار نصب، تعمیر و نگهداری همه نوع تجهیزات الکتریکی است مثل سیم کشی برق یک خانه یا حتی تعمیر یک یخچال فریز خراب ، برقکار باید اطمینان بدهد که دستگاه به درستی و به شکلی ایمن نصب شده است. تاریخچه این حرفه با روی آوردن مردم به دستگاه های الکتریکی شکل گرفت.

 

تاریخچه

طبق نوشته وب سایت Top Tradespeople در اواخر دهه ۸۰ میلادی نمایشگاه ها و رویدادهای مختلفی برپا می شد که در آن ها مخترعین با یکدیگررقابت داشتند تا محصولات و ایده هایشان را برای اولین بار به جهان نمایش دهند. تقاضای زیاد برای چنین دستگاه هایی به این معنا بود که هرکس بتواند به صورت سریع تر و کارآمدتر دستگاهی را تولید و عرضه کند بیشترین پاداش را از آن خود می کند و این گونه بود که حرفه برقکاری متولد شد. مهندسین برق درزمینه های برقکار ساختمان ، برقکار سیار ، برقکار صنعتی مشغول به کار هستند.

تاثیرات

با تبدیل شدن الکتریسته و دستگاه های الکتریکی مثل سیستم های روشنی به مهم ترین رشته در انتهای قرن ۱۹ تقاضا برای نصب، تعمیر و نگهداری چنین دستگاه ها و سیستم هایی توسط برقکارها رشد پیدا کرد. در قرن ۲۰ متخصصین و تکنسین های برق تبدیل به یکی از ارکان مهم زندگی مدرن شدند. برقکار سیار یکی از گرایش های تکنسین برق یا مهندسی برق می باشد.

حرفه ای ترین برقکار سیار را از سایت آنی برق بخواهید.

امکانات

در انتهای قرن نوزده سه حوزه تخصصی ایجاد شد: صنعت، تجارت و صنایع خانگی. طبق نوشته سایت های Top Tradespeople و Trustatrader.com در هر یک از این رشته ها عده ای شروع به کسب تخصص کردند. با ایجاد محصولات الکتریکی جدید مثل تلویزیون ها و انواع خودروها به تدریج این تخصص ها بیشتر و ویژه تر شدند. . مهندسین برق درزمینه های برقکار ساختمان ، برقکار صنعتی مشغول به کار هستند.

 

 

برقکار سیار

برای برقکار شدن به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

برقکارها کار نصب و تعمیر سیم کشی، فیوزها و سایر تجهیزات الکتریکی که برای رساندن برق به منازل، محل های کاری و کارخانجات لازم است را انجام می دهند. این افراد از نقشه ها یا دیاگرام های الکتریکی استفاده می کنند که محل مدارها، پریزها و پنل های مختلف را نشان می دهند. برقکارها باید یکسری استاندارهای ملی و همچنین ایالتی و محلی را داشته باشند تا بتوانند مجوز کار دریافت کنند.

ویژگی های مهم

مهارت های شغلی. برقکارهایی که به صورت آزاد و شخصی با عنوان برقکار سیار کار می کنند باید قادر به مذاکره برای کارهای جدید، ثبت موجودی، تعیین دستمزد و تخصیص کارها باشند.

دید رنگی. برقکار باید قادر به شناسایی سیم های برق بر اساس رنگشان باشد.

مهارت های تفکر انتقادی. برقکارها گاهی اوقات یکسری تست ها را انجام داده و از نتیجه آن ها برای تشخیص مشکلات و عیب ها استفاده می کنند. برای مثال وقتی یک پریز برق کار نمی کند باید از یک مولتی متر برای بررسی ولتاژ، آمپر یا مقاومت برق استفاده کنند تا مشخص کنند چه اقدامی باید انجام شود.

مهارت سرویس دهی به مشتری. برقکارسیار به صورت منظم و مدام با مردم در ارتباط هست. در نتیجه باید رفتارش دوستانه بوده و قادر به رسیدگی به پرسش ها و درخواست های مشتریان باشد.

مهارت عیب یابی. برقکارها باید مشکلات مختلف را پیدا، شناسایی و تعمیر کنند. برای مثال اگر یک موتور از کار افتاده باشد، تست هایی برای تشخیص علت خرابی آن و بنا به نتیجه این تست ها تعمیر یا جایگزینی موتور را انجام می دهند.

دستمزد:

میانگین دستمزد سالیانه برقکارها در ماه می سال ۲۰۱۲، ۴۹۸۴۰ دلار بود. میانگین دستمزد در واقع عددی است که نیمی از کارکنان یک رشته بیشتر از آن و نیمی کمتر از آن در آمد دارند. میزان دستمزد ۱۰ درصدی که کمترین درآمد را داشته اند ۳۰۴۲۰ دلار و ۱۰ درصدی که بیشترین درآمد را داشته اند بیش از ۸۲۹۳۰ دلار بوده است.

دستمزد افرادی که تازه کارآموزی را شروع کرده اند بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افرادی با تخصص کامل است و میزان دستمزد آن ها با افزایش مهارت هایشان بیشتر می شود.

تقریبا تمام برقکارها به صورت تمام وقت کار می کنند که می تواند شامل کار در عصر و آخر هفته ها باشد. در طی بررسی ها و تعمیرات برنامه ریزی شده ممکن است اضافه کار ایجاد شود که این اضافه کار در کارگاه‌های ساختمانی که در آن تحویل کار در مهلت تعیین شده حیاتی است، بسیار رایج است.

در سال ۲۰۱۲ حدود ۹ درصد از برقکارها کار شخصی داشتند. برق کارهایی که کارشخصی و خوداشتغالی دارند معمولا در سازه های مسکونی کار می کنند و ممکن است امکان تنظیم برنامه های زمانبندی کاری شان را داشته باشند.

تعمیر و نصب تجهیزات خود را با مناسب ترین قیمت به برقکار سیار ما بسپارید.

تحصیلات

طبق نوشته سایت JobProfiles.org اکثر برقکارها کارشان را به عنوان کارآموز شروع می کنند. این افراد در کلاس های تئوری و همچنین در حین کار به صورت عملی مهارت های لازم را از افراد حرفه ای می آموزند. این دوره ها حدود چهار ساعت زمان می برد و شامل ۲۰۰۰ ساعت تجربه کار واقعی هستند تا فرد بتواند مجوز کار بگیرد. تنها پیش نیاز لازم برای شروع این دوره ها داشتن دیپلم یا GED است. بعلاوه کارآموز بایید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد. مهارت های پایه که در کلاس آموزش داده می شوند شامل خواندن نقشه ها، ریاضی، قوانین کار، ایمنی و کمک های اولیه است.

حرفه ای ترین برقکار سیار را از سایت آنی برق بخواهید.

آموزش

شروع کارآموزی شامل کار به همراه و تحت نظارت متخصصان برق مجرب، یادگیری حفاری، نصب بست ها، اتصال مجراهای سیم کشی، نصب، اتصال و تست سیم کشی، پریزها و کلیدهای برق است. همچنین به آن ها آموزش می دهند که چطور برای کل سیستم های الکتریکی دیاگرام رسم کنند. بعدا یاد می گیرند که چطور سیم ها را به مدارشکن ها وصل کنند، از ترانسفورماتورها و انواع تجهیزاتی که اتصالات مدار و فاکتورهای ایمنی نصب را ارزیابی می کنند، چطور استفاده کنند. کارآموزان می توانند در زمینه های منحصر بفرد مانند برق کار سیار، برقکار صنعتی ،برقکار ساختمان تخصص پیدا کنند و وارد بازار کار شوند.

برای مثال برقکارسیار باید هم از علوم آکادمیک بهره مند باشد و هم از تجربیات عملی ، داشتن مهارت صحبت کردن با زبان های دیگر هم می تواند مفید باشد زیرا در برخی مناطق بعضی از پیمانکاران به زبان اسپانیایی صحبت می کنند هر چند که دستورالعمل ها و سایر مطالب آموزشی بیشتر به زبان انگلیسی نوشته می شوند. هم چنین برق کار سیار باید توانایی فنی و علمی لازم در کار با نقشه های فنی مانند نقشه های ساختمان و کارگاه ها رو داشته باشد. برقکار سیار باید توانایی مدیریت بحران برای مواقع پیش بینی نشده را داشته باشد ، یا در زمانهای که مشکلی در جریان راه اندازی یک  پروژه پیش بیاید برقکار سیار باید دارای عکس العمل مناسب و به موقع باشد تا از تلفات جانی و مالی جلوگیری کند.

نصب ، تعمیر همه نوع تجهیزات الکتریکی خود را به برقکار سیار ما در سایت آنی برق بسپارید.

 

برقکار سیار

 

ویژگی های جسمانی

برقکار سیار باید مهارت هایی مثل چابکی، هماهنگی دست و چشم، تناسب جسمانی و توانایی حفظ تعادل را داشته باشد. این افراد باید قادر به خم شدن، ایستادن یا زانو زدن برای مدت طولانی را داشته باشند و قادر به طی کردن مسیرهای طولانی برای رسیدن به محل های کار باشند. همچنین باید دید رنگی داشته باشند تا بتوانند سیم هایی را که به رنگ های مختلف کد گذاری شده اند به خوبی ببینند.

مجوز کار

الزامات مربوط به مجوز بسته به کشور یا شهری که برق کار در آنجا کار یا زندگی می کند متفاوت است. در امریکا آیین نامه ملی برق (NEC) یک امتحان برای مجوز کار است که دانش نظری برقکار در زمینه برق، ساختمان ها و کدهای برقی را محک می زند. برای بروز نگه داشتن مجوز نیاز به تحصیل مداوم است و برای افراد متخصص و باتجربه این کار برای هماهنگ ماندن با تغییرات قوانین و کدها ضروری است. پیمانکارهایی که برای عموم کار می کنند باید مجوز داشته باشند و در برخی کشورها حتی داشتن مدرک کارشناسی ارشد برق ضروری است.

عضویت در اتحادیه:

در مقایسه با کارگران سایر مشاغل، در بین جمعیت برقکارها در سال ۲۰۱۲ افراد بیشتری عضو اتحادیه بوده اند. البته فقط یک اتحادیه وجود ندارد اما بزرگترین سازمان افراد مشغول در این عرصه International Brotherhood of Electrical Workers (انجمن دوستی کارگران برق) است.

برقکار سیار با تجربه و حرفه ای را در سایت ما بیابید.

چشم انداز آینده :

برقکارهای باتجربه می توانند در آینده بازرس، سرپرست، مدیر پروژه یا سرپرست ساخت و سازهای مختلف شوند. برخی از آن ها پیمانکار مستقل می شوند و شرکت ها و سازمان های خودشان را راه اندازی می کنند اما ممکن است برای انجام این کار هم نیاز به یکسری مجوز و گواهینامه داشته باشند. مهارت اصلی که یک پیمانکار باید داشته باشد قابلیت “برآورد هزینه کار” یا تخمین زدن و ارایه پیشنهاد مربوط به هزینه، قیمت و مواد لازم برای انجام یک پروژه است.اشتغال برقکارها بسته به شرایط اقتصادی متفاوت است. از یک سو طی دوره های اوج ساخت و ساز و تعمیرات نیاز برای متخصصین این عرصه بیشتر می شود. از سوی دیگر ممکن است دوره هایی را تجربه کنند که در آن ساخت و ساز و تعمیر به کلی افت می کند . برقکارهایی که در کارخانجات کار می کنند اشتغال پایدارتری دارند. برای برقکارهایی که مهارت های مختلف و متنوعی دارند فرصت های شغلی بهتری ایجاد می شود.

حرفه ای ترین برقکار سیار را از سایت آنی برق بخواهید.

چشم انداز کاری :

پیش بینی می شود که اشتغال متخصصین برق از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ رشد ۲۰ درصدی داشته باشد که از میانگین متوسط سایر مشاغل بیشتر است. از آن جایی که منازل و محل های کاری نیاز به سیم کشی برق دارند حضور برقکارها برای نصب اجزای ضروری لازم است. رشد کلی صنعت ساخت و ساز و نیاز به تعمیر و نگهداری تجهیزات قدیمی در کارخانجات تولیدی نیاز به متخصصین این رشته را بیشتر می کند.

تولید برق با انرژی های جایگزین همچون انرژی خورشیدی و باد یک رشته نوظهور است که برای نصب آن ها نیز نیاز به متخصصین این رشته است. برای اتصال این منابع انرژی جایگزین به خانه ها و شبکه های برق در ده های آتی نیاز به برقکارها افزایش پیدا می کند. با این حال رشد اشتغال ناشی از این منابع به میزان زیادی به سیاست‌های دولت‌ها بستگی دارد.

با توجه به بهره ‌وری و قابلیت اطمینان بیشتر کارخانجات تولیدی جدید تقاضا برای کار برقکارها در محیط های تولیدی باید افزایش پیدا کند زیرا برای نصب و نگهداری سیستم ها نیاز به برقکارهای بیشتری است. اما این افزایش در تقاضا تا حدی با بسته شدن تشکیلات قدیمی کم می شود.

نصب ، تعمیر همه نوع تجهیزات الکتریکی خود را به برقکار سیار ما در سایت آنی برق بسپارید.

 

 

 

برقکار سیار

چطور یک برقکار سیار حرفه ای استخدام کنیم

سیستم الکتریکی منازل پیچیده است و تعمیر نادرست آن می تواند خطراتی ایجاد کند. پس وقتی به دنبال برقکار سیار هستید همیشه سعی کنید به دنبال افرادی حرفه ای و قابل اطمینان باشید.

 

  • اول از همه کارهایی که باید انجام شوند را ارزیابی کنید. آیا قرار است بازسازی انجام شود یا اتاق و یا اتاق های جدید اضافه شوند؟ یا نیاز است یکی از سیستم های موجود تعمیر شوند؟
  • نیازها و موارد لازم برای توسعه های آتی را به صورت واقع گرایانه در نظر بگیرید. با توجه به این که امروزه از دستگاه های الکترونیکی مختلفی استفاده می شود معمولا نیاز به پریزهای بیشتر است. اضافه کردن پریزها در زمان نوسازی و تعمیر آسان تر و مقرون به صرفه تر است.
  • با دوستان و همسایگانتان مشورت کرده و سپس با چند برقکارسیار تماس بگیرید. اگر در پیدا کردن تکنسین موردنظرتان دچار مشکل شدید می توانید کاتالوگ های مربوط به اطلاعات مشاغل را بررسی کنید.
  • پس از انتخاب، تکنسین را ملزم به بررسی محل و کارهایی که قرار است انجام شوند کنید. لیست مربوط به مشخصات پروژه را که در آن تمام جوانب لازم را ذکر کرده اید در اختیار وی قرار دهید.
  • بررسی کنید که تکنسین های انتخابی تان مجوزهای لازم و پوشش بیمه ای مناسب داشته باشند.
  • در رابطه با مدت زمانی که هر یک از تکنسین ها در این شغل بوده اند پرس و جو کنید.
  • از تکنسین های انتخابی اطلاعات تماس مشتریان گذشته شان را درخواست کرده و با آن ها به عنوان مرجع تماس بگیرید. از مشتریان بپرسید که آیا از کارهای انجام شده راضی بوده اند یا خیر. در صورت ایجاد مشکل آیا پیمانکار نسبت به رفع فوری آن ها متعهد بوده یا خیر؟

حرفه ای ترین برقکار سیار را از سایت آنی برق بخواهید.

 

 

ده سوالی که باید پیش از استخدام یک برقکارسیار برای انجام کارهای الکتریکی محل های مسکونی یا تجاری از وی بپرسید :

 

مراحل

۱- از برقکار سیار بپرسید که آیا مجوز، ضامن و بیمه دارد یا خیر.

۲- از برقکار سیار بپرسید سابقه کارش در این حرفه چقدر است.

۳- از برقکار سیار بپرسید آیا مشتریان قبلی دارد که او را سفارش و توصیه کنند.

۴- از برقکار سیار بپرسید آیا ساعتی پول می گیرد یا بر اساس میزان کار انجام شده.

۵- از برقکار سیار بپرسید که آیا کارش را تضمین می کند یا خیر.

۶- از برقکار سیار بپرسید آیا سرویس اضطراری ۲۴ ساعته ارایه می دهد یا خیر.

۷- از برقکار سیار بپرسید آیا وب سایتی برای کسب اطلاعات در رابطه با سرویس ها و خدماتی که ارایه می کند دارد یا خیر.

۸- از برقکار سیار بپرسید آیا کارهای الکتریکی مربوط به مکان های مسکونی را انجام می دهد یا تجاری و یا هر دو.

۹- از برقکار سیار بپرسید آیا برآوردها را رایگان انجام می دهد یا قیمت گذاری را از قبل انجام می دهد یا خیر.

۱۰- از برقکار سیار بپرسید به نظرش پروژه چه مدت طول  می کشد.

 

سایت آنی برق متخصص ترین برقکار سیار را جهت هرگونه خدمات الکتریکی شما پیشنهاد می دهد.

نکات و هشدارها

  • در سال های اخیر پیشرفت ها زیادی در زمینه سیستم های الکتریکی صورت گرفته است. این امر را به برقکار توضیح داده و مشخص کنید آیا می خواهید این فناوری های جدید را به پروژه تان اضافه کنید یا خیر. نمونه هایی از این فناوری ها محافظ جریان برق برای کل منزل (برای محافظت از کامپیوترها، VCRها و سایر دستگاه های الکتریکی) و نیز طیف گسترده ای از دستگاه های مربوط به “خانه های هوشمند” است. نصب این آیتم ها هنگام بازسازی بسیار ارزان تر و سریع تر است.
  • اطمینان حاصل کنید که پیش از هرگونه پرداخت یا قرارداد کاری، پیمانکار(برقکار سیار) گواهینامه مناسب برای بیمه را ارایه کند.
  • همیشه سعی کنید که پرداخت های ابتدایی و بیعانه ها را به حداقل برسانید و سر یک زمانبندی مناسب برای پرداخت به توافق برسید که مطابق با میزان پیشرفت کار و تحویل مواد باشد.

 

نصب ، تعمیر همه نوع تجهیزات الکتریکی خود را به برقکار سیار بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه