برقکار کیست

اگر به دنبال یک کار حرفه ای چالش برانگیز اما باارزش هستید می توانید برقکار غرب تهران شوید. در این مطلب در رابطه با چگونگی این کار به شما آموزش می دهیم.

برای گذراندن دوره های مربوط به ریاضی، علوم، الکتریسیته و طراحی مکانیکی گذراندن دوره های مربوط در دبیرستان یا دوره های تابستانی مدارس پیشنهاد می شود. همچنین می توانید از آموزش های مربوط به برق و الکتریسته که در دوران خدمت یا ارتش ارائه می شوند استفاده کنید؛ معمولا ارتش و نیروی دریایی برنامه های آموزشی بسیار خوبی برای علاقمندان به برق ارائه می دهند.

همچنین می توانید از سازمان های مختلفی که برنامه های کارآموزی را ارایه می دهند مثل مراکز فنی و حرفه ای (و یا کمیته آموزش و کارآموزی ملی یا انجمن ملی پیمانکاران برق و برقکار ها ) استفاده کنید. اکثر برقکار ها در چنین برنامه هایی شرکت می کنند که حداقل شامل ۱۴۴ ساعت کلاس آموزشی و ۸۰۰۰ ساعت آموزش عملی در دوره های کارآموزی ۴ الی ۵ ساله هستند.

سعی کنید حتما گواهینامه مربوطه را دریافت کنید زیرا بیشتر سازمان ها و شرکت ها افراد را ملزم به گذراندن دوره مربوط به دریافت گواهینامه می کنند که دانش تئوری آن ها در زمینه برق، کدهای الکتریکی و نیز کدها و قوانین مربوط به الکتریسته را محک می زند.

نکات و هشدارها

فرصت های شغلی بسیار زیادی برای برقکار های حرفه ای وجود دارد و این شغل با درآمد حدود ۴۰ دلار در ساعت حرفه ای جذاب برای واجدین شرایط محسوب می شود.

برقکار

ویژگی های یک برقکار

برقکار ها متخصص نصب و تعمیر دستگاه های الکتریکی هستند و کارشان نصب و تعمیر سیستم های الکتریکی منازل و محل های تجاری است. تبدیل شدن به یک برقکار حرفه ای نیاز به سال ها آموزش دارد و فرد برای انجام صحیح این کار باید یک سری خصوصیات را دارا باشد. تعمیرات برق ساختمان می تواند از ماه می سال ۲۰۰۹ سالیانه درآمدی ۴۷۱۸۰ دلاری داشته اند.

آموزش

یکی از ضروری ترین ویژگی های برقکار این است که باید به درستی آموزش دیده و گواهینامه لازم را داشته باشد. اکثر برقکار ها به عنوان بخشی از آموزش اولیه شان ترکیبی از دوره های آموزشی نظری و عملی را سپری می کنند. برقکار سیار شمال تهران می تواند دوره های پس از آموزش متوسطه را در یک کالج یا دانشکده فنی در زمینه تکنولوژی برق ادامه بدهد. اما بیشتر آموزش ها و مدارک برقکار ها طی یک دوره آموزشی به نام کارآموزی به آن ها ارایه می شود. این دوره ها اغلب چهار سال زمان می برند و برای گرفتن مجوز ضروری هستند. از آن جایی که دوره کارآموزی شانسی برای بدست آوردن کار همزمان با یادگیری آن است این افراد باید شنونده های خوبی باشند و بتوانند کارهای اساسی و پایه را سریع انجام دهند.

ویژگی های جسمانی

کار کردن به عنوان یک برقکار شبانه روزی حرفه ای نیاز به سطح خاصی از آمادگی جسمانی دارد به خصوص وقتی قرار است برای نصب سیستم های الکتریکی در ساختمان های تازه ساز ساعت ها کار طولانی انجام دهند. بعلاوه برقکار ها باید هماهنگی مناسبی بین چشم و دستشان داشته باشند و مهارت های کار با دستشان بالا باشد. همچنین باید توانایی حفظ تعادلشان را داشته باشند چون گاهی باید در محل هایی با ارتفاع بالا کار کنند که برای پیشگیری از صدمه و آسیب باید بتوانند تعادلشان را در چنین مکان هایی حفظ کنند. بعلاوه داشتن بینایی خوب نیز برای عملکرد بهتر در کارهای الکتریکی لازم است. شما می توانید از برقکار های ما بخواهید تا به شما کمک کنند.

مهارت های شناختی

برقکار ها برای این که بهتر بتوانند کارشان را انجام دهند باید یکسری قابلیت ها و توانایی های ذهنی را داشته باشند. آن ها باید مهارت های خوبی در حل مسئله داشته باشند و هنگام وجود مشکل و مسئله قادر به تشخیص آن باشند. بعلاوه برای حل مسائل و مشکلاتی که گاهی روی می دهند باید توانایی خوبی در استدلال قیاسی و استنتاجی داشته باشند. همچنین هنگام کار باید توانایی و مهارت انجام قضاوت های صحیح و تصمیم گیری های درست را داشته باشند.

برقکار

سایر ویژگی‌ها

سایر ویژگی های لازم برای یک برقکار داشتن مهارت های ارتباطی عالی است. گاهی اوقات برقکار سیار شرق تهران به عنوان بخشی از یک گروه کار می کند و باید قادر به همکاری با سایرین باشد. آن هایی که در پست های نظارت و سرپرستی کار می کنند باید قادر به تخصیص وظایف به گونه ای باشند که بین کارگرها مشکل و دشمنی ایجاد نشود. بعلاوه برای حل مشکلات بالقوه باید قادر به برقراری ارتباط با مشتریان باشند.

چطور هزینه های کارهای الکتریکی را تخمین بزنیم

برقکارها مسئول نصب سیم کشی، لامپ ها، پریزهای برق و سایر تجهیزات الکتریکی در محل های مسکونی و تجاری هستند. معمولا برقکار شرق تهران پیش از شروع به کار یک ارزیابی کلی انجام می دهد که مشخص می کند هزینه تکمیل پروژه از نظر او چقدر خواهد بود. این تخمین هزینه های کلی مربوط به مواد، کار، هزینه های اضافه و سود را مشخص می کنند و معمولا شامل لیست کارهایی که قرار است انجام شود و قیمت آن ها است. به دلیل پیچیدگی سیستم های الکتریکی نیاز به یکسری تجارب و اطلاعات پایه در این زمینه است که برای انجام تخمینی دقیق مورد نیاز است.

کار را با بررسی نقشه کل ساختمان شروع کنید. معمولا نقشه های برق شامل علائم و اطلاعات سیم کشی هستند. با بررسی نقشه های معمار می توانید درک بهتری از کارهای مورد نیاز به دست آورید. این کار به شما امکان انجام برآوردی دقیق تر را می دهد. شما می توانید برای این کار از برقکار های سایت آنی برق کمک بگیرید.

نقشه های برق را بررسی کنید. برای هر یک از سیستم های الکتریکی مواد لازم را ارزیابی کنید. این کار شامل شمارش میزان و نوع مواد لازم است. برای مثال برای برق کشی ساختمان باید تعداد و نوع کنتورها، جعبه فیوزها، تعداد مدارشکن ها، طول سیم کشی و کانال های مربوطه و تعداد و نوع پریزهای برق را مشخص کنید. لیست تهیه شده از مواد لازم را برای تعیین قیمت به فروشندگان مختلف بفرستید. این فرایند را برای همه سیستم ها از جمله سیستم روشنایی، اتصالات مکانیکی و سایر سیستم های مورد نیاز انجام دهید.

هزینه های کار را محاسبه کنید. مشخص کنید که نصب هر یک از سیستم ها چقدر زمان می برد سپس این عدد را در میانگین دستمزد کارگران ضرب کنید. در صورت لزوم هزینه های مربوط به ناظر، تکنسین و سایر کارگران را اضافه کنید. شما می توانید برای برق کشی ساختمان خود از برقکار سیار غرب تهران استفاده کنید.

مشخص کنید که آیا کارهای الکتریکی برای فضای بیرون یا زیرزمین مورد نیاز است یا خیر. ممکن است این کارها در نقشه های عمرانی و طرح های ساختمانی مشخص شوند و معمولا وقتی که عادت به کار کردن روی نقشه های برق دارید از قلم می افتند. دنبال الزامات لازم برای گسترش و توسعه سیستم برق و همچنین روشنایی محیط بیرون بگردید و هزینه های این کار را به قیمت مشخص شده اضافه کنید. شما می توانید از برقکار ساختمان بخواهید تا اینکار را برای شما انجام دهند.

از پیمانکار بخواهید هزینه مربوط به کارهای تخصصی را مشخص کند. این هزینه ها شامل کنترل کننده های دما، هشدار حریق و سیستم های ارتباطی است. یک کپی از نقشه های مربوطه و مشخصات کار را به این شرکت ها بفرستید تا مطمئن شوید هزینه مربوط به تمام کارهایی که قرار است آن ها برایتان انجام دهند دریافت کنید.

هزینه های مربوط به مجوزهای برق را نیز در نظر بگیرید. هزینه های این مجوزها بر اساس تعداد مدارشکن ها یا مدارهای اضافه شده در کار متفاوت است. در پروژه های بزرگتر این مورد می تواند هزاران دلار به هزینه پروژه اضافه کند. برای محاسبه این هزینه ها از هزینه های مربوط به مجوز در کشور یا شهر خودتان استفاده کنید. برقکار های ما میتوانند به شما در این زمینه کمک کنند.

در صورت وجود، شرایط کلی موجود در دستورالعمل های مناقصه و کتابچه های مشخصات را بخوانید. این موارد اغلب شامل اطلاعاتی می شوند که می توانند تاثیر زیادی بر هزینه ها داشته باشند. اطلاعات مربوط به حقوق پایه، شب کاری، کار در فضاهای شلوغ و حق بیمه یا الزامات مربوطه را پیدا کرده و هزینه این آیتم ها ر ا مشخص کنید.

برای آماده سازی برآوردتان هزینه های محاسبه شده در مراحل قبل و همچنین هزینه های اضافه و سود را مشخص کنید. مشخص کنید که در برآوردهایتان چه کارهایی در نظر گرفته شده یا از آن ها صرف نظر شده است و مشخص کنید که آیا مالیات را در این هزینه ها در نظر گرفته اید یا خیر.

برقکار

چطور ساختمان های بیرونی را برق کشی کنیم

وقتی قرار است ساختمان هایی خارج از ساختمان فعلی ساخته شوند مثل گاراژ یا انبار، سازندگان باید نحوه سیم کشی برق در ساختمان را برنامه ریزی کنند. وقتی ساختمان بیرونی ساخته می شود منبع برق فعلی ساختمان باید برای ساختمان جدید استفاده شده و سپس برای استفاده از ساختمان باید آن جا را سیم کشی کرد. مهم ترین جنبه های این پروژه برنامه ریزی قبلی و تماس با سازمان های اجرایی قوانین ساخت و ساز برای پرس و جو در رابطه با استانداردها و قوانین الکتریکی است. شما می توانید برای برق کشی ساختمان های خود با برقکار های ما تماس بگیرید تا آن ها برای شما این کار را انجام دهند.

برق رسانی به ساختمان

پیش از شروع کند و کار برای سیم کشی های جدید با شرکت های آب و برق منطقه تماس بگیرید. از آن ها بخواهید که ملک شما را بررسی کرده و محل خطوط زیرزمینی فاضلاب، تلفن، آب یا برق فعلی را مشخص کنند. حفاری ها را طوری برنامه ریزی کنید که به تاسیسات فعلی آسیب نرسانند. برقکار های ما می توانند با دانش و تجربه خود این کار را برای شما انجام دهند.

مجرایی بین ساختمان اصلی و ساختمان بیرونی حفر کنید. این مجرا باید حداقل ۱۲ اینچ زیر سطح زمین باشد و آنقدر بزرگ باشد که امکان قرار گرفتن یک کابل برق ROMEX® در آن از منزل اصلی به ساختمان بیرونی وجود داشته باشد. معمولا یک کانال ۲ اینچی برای ۱-۲ مدار بین منزل و ساختمان بیرونی مناسب است. شما می توانید با تماس با شماره های ما از  برقکار های ما بخواهید تا به شما در برق رسانی کمک کنند.

حفره ای در دیوار فنداسیون زیرزمین خانه ایجاد کرده و مجرای PVC را در داخل خانه قرار دهید. محل اتصال بین دیوار فنداسیون و مجرایی PVC را با چسب سیلیکون پر کنید تا مانع نفوذ آب یا حشرات مختلف در آن شود.

حفره ای در دیوار ساختمان بیرونی حفر کرده و لوله را داخل آن نصب کنید. هر یک از اتصالات ۹۰ درجه ای باید حداقل شعاعی ۲۴ اینچی داشته باشند طوری که بتوان سیم را داخل لوله قرار دارد و وقتی سیم چرخانده می شوند مسدود نشود. یک از ترفندها کشیدن یک طناب کوچک درون لوله پیش از نصب آن است. این طناب مثل نوار ماهی برای برقکار ها عمل می کند و می توان از آن برای سیم کشی از منزل به ساختمان بیرونی پس از نصب لوله استفاده کرد. پس از انجام کار لوله را درون زمین دفن کنید. اگر در انجام کار ها نیاز به کمک داشتید می توانید با ما تماس گرفته تا برقکار های ما به شما کمک کنند.

مرکز جدید بار الکتریکی را درون ساختمان در نقطه ای که کانال جدید وارد ساختمان می شود نصب کنید. مرکز بار جدید باید در ۱۲ الی ۱۸ اینچی نقطه ورودی کانال قرار بگیرد. خط تغذیه برق باید درون کانال قرار بگیرد تا به مرکز بار کمکی برسد.

با استفاده از طناب درج شده درون کانال در هنگام نصب کانال، خط تغذیه برق ROMEX® را از داخل خانه به ساختمان بیرونی بکشید. خط تغذیه برق را به مرکز بار جدید وصل کنید اما تغذیه برق را تا وقتی که مرحله بعدی تکمیل نشده به مرکز برق اصلی ساختمان وصل نکنید. برقکار های ما می توانند به شما در برق کشی کمک کنند.

برقکار

نصب مدارهای داخلی جدید

محل مربوط به تمام پریزهای برق، لوازم برقی و کلیدهای برق در ساختمان جدید را تعیین کنید. سیمی با قطر مناسب که برای کار کردن هر یک از دستگاه ها یا مدارها لازم است انتخاب کنید. در صورتیکه از قوانین کاری مربوطه اطلاع ندارید از دفترچه های راهنما یا متخصصین برق کمک بگیرید. در هنگام نصب سرویس های الکتریکی جدید باید قوانین ایمنی مختلفی را رعایت کنید. اگر با این قوانین آشنایی ندارید باید با یک متخصص برق مشورت کنید یا یک برقکار برای انجام این کار استخدام کنید. برقکار های سایت ما می توانند به شما کمک کنند فقط کافیست با شماره های ما تماس بگیرید.

کابل ها ROMEX® را بین لوازم و لامپ های روشنایی، پریزهای دوقلو، کلیدهای برق و مرکز بار جدید نصب کنید. از هر یک از جعبه تقسیم های الکتریکی باید تقریبا ۶ اینچ ROMEX® به بیرون وجود داشته باشد طوریکه بتوان لوازم و کلیدهای برقی را به آن متصل کرد. سیم های ROMEX® را می توان با استفاده از بست های میخی یا پیچی به تیرآهن های داخلی سقف و داربست های دیواری متصل کرد. ROMEX® را باید محکم به سازه داخلی ساختمان وصل کرد و نباید آویزان باشد زیرا این امر می تواند منجر به خطرات ایمنی شود. شما می تانید با ما تماس گرفته و از تجربیات برقکار های سایت انی برق استفاده کنید.

طبق استانداردهای برق منطقه ای وسایل الکتریکی را به جعبه تقسیم های برق متصل کنید. لوازم مربوط به اتصالات و کلیدهای دیوار را قبل از اتصال به مرکز بار در محلشان پیچ کنید. هر یک از مدارها را با سیم های به مرکز بار وصل کرده و تمام مدارهای ساختمان جدید را تکمیل کنید. وقتی تمام سیم ها طبق قوانین مربوطه متصل شدند تمام کلیدهای برق را قطع کرده و پیش از اتصال به خط تغذیه برق در ساختمان تمام مدارشکن ها را باز کنید.

خط تغذیه برق را به پنل توزیع برق اصلی در خانه متصل کنید. خط تغذیه باید به خوبی به قسمت مربوطه در پنل توزیع برق متصل شود و نباید برای این کار از سیم دو تکه استفاده کرد. وقتی تمام اتصالات تکمیل شدند برق ساختمان بیرونی را از پنل توزیع داخلی وصل کنید.

به ساختمان بیرونی برگشته و مدار اصلی به پنل توزیع برق کمکی را ببندید. سپس مدارات جعبه فیوز را به یک باره ببندید و بررسی کنید که تمام مدارها بدون به کار افتادن مدارشکن بسته بمانند. تمام مدارهای ساختمان بیرونی را به یک باره تست کنید. لامپ ها را روشن کرده و بررسی کنید که کلیدهای برق درست کار کنند. تمام پریزهای دوقلو و لوازم برقی را تست کنید تا مشخص شود که برق به درستی به همه پریزها جریان پیدا کند.

شما میتوانید با شماره های ما تماس بگیرید تا تعمیرکار برق ساختمان به شما در این زمینه کمک کنند.

 

پیمایش به بالا