تست و تعویض سیم کشی تلفن

سیم کشی تلفن خانه را چطور تست کنیم

تعمیر سیم کشی تلفن توسط خودتان می تواند باعث صرف جویی زیادی در هزینه ها شود. این کار حتی برای مبتدی ترین افرادی که کارهای خود را انجام می دهند، سخت نیست. مثل هر کار الکتریکی دیگری، لازم است که تمام سیم ها به درستی جدا شده باشند. یک اتصال کوتاه بین دو سیم در سیم کشی تلفن خانه می تواند سرویس تلفن شما را غیر قابل استفاده کند. با استفاده از یک مولتی متر، می توانید به سرعت مشکلات ممکن در سیم کشی تلفن خانه خود را تشخیص دهید. وجود سینگال در جعبه تلفن را بررسی کنید. جعبه تلفن معمولا نزدیک کنتور برق خانه شما است. این کار به شما کمک می کند تا بدانید که آیا از شرکت مخابرات سیگنال تلفن دریافت می کنید یا خیر. قسمتی از جعبه را که به آن امکان دسترسی دارید باز کنید و یک تلفن را مستقیما به یکی از پریزها متصل کنید. اگر در اینجا سیگنالی دریافت نمی کنید، ممکن است که سیم کشی شما مشکلی نداشته باشد. اگر بوق آزاد می شنوید، یعنی شرکت مخابرات در حال ارسال سیگنال تلفن به خانه شما است.

سیم های شرکت مخابرات را در جعبه تلفن، جعبه تقسیم و یا پل ورودی قطع کنید. بعضی از خانه ها ممکن است جعبه تلفن را در دسترس نداشته باشند. اگر نمی توانید به جعبه تلفن خود دسترسی داشته باشید، احتمالا می توانید به یک جعبه تقسیم یا پل ورودی دسترسی پیدا کنید. سیم ها باید از جعبه تلفن شما به سمت جعبه تقسیم یا پل ورودی کشیده شده باشند، که ممکن است در خارج خانه، زیر زمین یا اتاق تاسیسات قرار گرفته باشند.

 

تعمیر سیم کشی تلفن

 

تمام سوکت های تلفن خود را جدا کنید. این کار فرآیند باز کردن مدار سیم کشی را کامل می کند. همه سیم های تلفن باید در مدار مستقل باشند. زمانی مشکلی پدیدار می شود که دو سیم لخت به یکدیگر اتصال پیدا کنند که ممکن است در پریزها یا دیوار این اتفاق رخ دهد.

مولتی متر خود را برای تست اتصال تنظیم کنید. حالت اتصال به شما می گوید که آیا دو نقطه به صورت الکتریکی به یکدیگر متصل هستند یا خیر. از آنجایی که تمام سیم های تلفن باید از هم جدا باشند، نباید بین هیچ یک از دو سیم اتصال داشته باشید.

سیم ها را به صورت یک جفت در هر بار، تست کنید. می توانید سیم ها را در جعبه تلفن، جعبه تقسیم یا پل ورودی تست کنید. سرهای مولتی متر را به دو سیم جدا متصل کنید. نباید هیچ نشانه ای از اتصال مشاهده کنید. تمام سیم ها را با یکدیگر بررسی کنید. اگر هر یک از دو سیم نشانه ای از اتصال دارند، بین آن دو سیم اتصال کوتاه وجود دارد.

اتصالات را عیب یابی کنید. اگر در سیم کشی منزلتان اتصال کوتاه پیدا کردید، باید محل مشکل را پیدا کرده و آن را رفع کنید. اتصالات کوتاه معمولا یا در پریزها رخ می دهند و یا در جعبه تلفن، جعبه تقسیم یا پل ورودی. شکل ظاهری تمام این اتصالات را بررسی کنید، سیم هایی که به هم برخورد دارند را جدا کنید و دوباره تست اتصال را انجام دهید.

دوباره سیم ها را وصل کنید و دریافت بوق آزاد را تست کنید. مطمئن شوید که سیمی که از شرکت مخابرات می آید و تمام اتصالات دیگری که تست کردید دوباره به شکل صحیح وصل شده و هیچ یک از دو سیم با یکدیگر برخورد ندارند. یک تلفن را به نوبت به پریزهای خود متصل کنید و وجود بوق آزاد را بررسی کنید.

چطور سیم کشی های قدیمی تلفن را تعویض کنیم

از زمان اختراع تلفن از سیم های فلزی برای سیم کشی خط تلفن استفاده می شد و تا قرن ۲۱ این روال ادامه داشت. اما ترکیبات شیمیایی بیشتر فلزات طوری است که امکان اکسیداسیون را ایجاد می کند و ان امر باعث می شود قابلیت سیم تلفن برای انتقال سیگنال الکتریکی کاهش پیدا کند.

از آن جایی که خیلی از ساختمان ها از پریز تلفن توکار استفاده می کنند سیم کشی تلفن معمولا داخل یک دیوار نصب شده و برداشتن و جابجایی آن سخت است. گاهی اوقات ممکن است یک ساختمان اصلا سیم کشی تلفن نداشته باشد. در این نوشته به شما توضیح می دهیم که چطور سیم کشی قدیمی تلفن را با یک سیم کشی جدید جابجا کنید.

 

تعمیر سیم کشی تلفن

پریز تلفن را با باز کردن پیچ ها و بیرون کشیدن صفحه پشتی از کاور باز کنید. صفحه پشتی پریز را با پیچ هایی که در پکیج پریز قرار دارد به دیوار نصب کنید.

با استفاده از پیچ و پیچ گوشتی کانال سیم تلفن را همسطح پریز داخل دیوار قرار دهید. اگر قسمتی از سیم قطعی دارد طول کانال را به میزان لازم انتخاب کنید تا یک کانال سیمی مناسب تشکیل داده و این قطعی رفع شود. اگر نیاز است که قسمت پایانی سیم کمتر از پنج فوت طول داشته باشد تا به نقطه اتصال وصل شود با استفاده از کاتر مناسب قسمت اضافی را ببرید تا یک کانال مناسب تشکیل دهید.

قسمت انتهایی سیم تلفن را لخت کنید طوریکه سیم های داخلی آن تقریبا به طول ۲ اینچ از روکش بیرون بیایند. هر یک از این سیم ها را به طول نیم اینچ لخت کرده و آن ها را به پایانه مربوطه روی صفحه پشتی پریز تلفن وصل کنید. این پایانه ها برچسب هایی دارند که نشان می دهد چطور باید سیم ها را به آن ها وصل کرد (مثلا برچسب “RED” برای اتصال سیم قرمز و برچسب “Green” برای اتصال سیم سبز است و غیره.).

کاور پریز را برداشته و کابل تلفن را از پریز تا نقطه قطعی بکشید و کابل را داخل کانال سیم تلفن وصل فرو کنید. کابل تلفن را طور برش بزنید که حداقل چهار اینچ سیم در نقطه قطع اضافه باشد.

سیم تلفنی که از کانال سیم بیرون آمده را لخت کنیید طوری که سیم های داخلی آن تقریبا دو اینچ بیرون بزنند. سپس هر یک از سیم ها را به طول نیم اینچ لخت کنید. اگر قرار است پریز تلفن را مستقیما به نقطه خرابی وصل کنید هر یک از سیم ها را به پایانه مربوطه متصل کنید (برچسب “RED” برای اتصال سیم قرمز و برچسب “Green” برای اتصال سیم سبز است و غیره).

اگر قرار است پریز را با سیم کشی به یک سیم دیگر وصل کنید هر رنگ را به رنگ مربوطه وصل کنید (سیم سبز به سیم سبز، سیم قرمز به سیم قرمز و غیره.) کانال پوششی را روی کانال بیس نصب کنید. قسمت های اضافه را با کاتر قطع کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا