تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی: راهنمای کامل

اگر شما تا به حال تجربه نشستن در کنار یک دریاچه یا رودخانه را در یک روز گرم داشته باشید، می‌دانید زمانی که باد صورت شما را نوازش می‌دهد چه احساس لذت‌بخشی از وزش باد در سطح بدن ایجاد می‌شود: سرد، موج‌دار. این قانون کولرهای آبی است: به محض اینکه هوای داغ از سطح آب درون کولر عبور می‌کند، هوا گرمای خود را از دست می‌دهد و از طریق فرآیند تبخیر خنک‌تر می‌شود (فرآیندی که جذب گرما نام دارد). در مقاله راهنمای تعمیر کولر آبی با ما همراه باشید.

این همان قانونی است که می‌تواند برای خنک کردن خانه شما با استفاده از وسیله‌ای به نام کولر آبی به کار رود؛ کولر آبی همچنین با نام”کولر باتلاق” شناخته می‌شود. در کولرهای آبی در روستای گرینوود، CO می‌تواند به عنوان جایگزینی برای یک تهویه مطبوع مرکزی استاندارد که از فرون استفاده می‌کند؛ مورد استفاده قرار گیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد پتانسیل یک کولر آبی برای خانه شما، به راه‌حل‌های موجود در صفحه اصلی مراجعه کنید. از سال ۱۹۲۶، ما کمک‌ کرده‌ایم تا خانه‌ها را با بهترین فناوری‌های موجود خنک نگه داریم و ما بالای خط سری کولر‌های آبی ® Breezair را نصب کردیم.

تعمیر کولر آبی

کولر آبی چه کاری انجام می‌دهد؟

در ساده‌ترین معنا، یک کولر آبی دستگاهی است که دمای آب را کاهش می‌دهد و سطح آب را برای ورود هوا به خانه شما خنک می‌کند. یک کولر آبی اغلب در بالای یک خانه قرار داده می‌َشود؛ جایی که یک هواکش هوای گرم بیرون را می‌کشد و آن را به یک سیستم تهویه انتقال می‌دهد. همانطوری که هوا از میان یک کولر آبی عبور می‌کند؛ از روی یک سری از لایه‌های مرطوب می‌گذرد که این لایه‌ها به یک پمپ آب متصل‌اند که آن‌ها را همواره مرطوب نگه می‌دارد. هوا به دلیل عبور از این لایه‌ها، گرمای خود را از دست می‌دهد و سپس خنک‌تر از قبل به خانه وارد می‌شود و قدرت مکش به مراتب کمتری را نسبت به AC مشتق از کولر دارد. این بدان معناست که خانه، هوای تازه بیرون را به جای گردش همان هوای کهنه درون دریافت می‌کند؛ همانگونه که با یک دستگاه تهویه مطبوع معمولی این کار صورت می‌گیرد. کولرهای آبی Breezair کنونی سیستم‌های زهکشی توکار دارند تا آب گرم را حذف کند و سیستم را تمیز نگه دارند. این سیستم باعث می‌َشود نگهداری کولرهای Breezair آسان‌تر باشد و نسبت به سایر کولرهای آبی نگرانی در مورد نگهداری آن‌ها وجود ندارد. Breezair همچنین مدیریت آب دارد تا کیفیت آب را بررسی کند و ناخالصی‌ها را از سیستم حذف کند که این امر موجب عمر بیشتر سیستم می‌شود (شرکت Breezair، کولرهای خود را به مدت ۲۴ سال! ضمانت می‌کند).

اشکالات احتمالی کولرهای آبی

کولرهای آبی در همه جا و برای همه خانه‌ها کار نمی‌کنند. برای مثال، با وجود نام مستعار، این کولرهای باتلاقی در یک محیط مرطوب (باتلاقی) کار نمی‌کنند! رطوبت بالا قدرت تبخیر درون سیستم را کاهش می‌دهد؛ بنابراین این کولرها در آب و هوای خشک بهتر کار می‌کنند. و اگر شما در مورد سطح رطوبت در خانه خود نگران هستید؛ پس یک کولر آبی ممکن نیست برای خانه شما مناسب باشد. با افراد حرفه‌ای HVAC مشورت کنید تا ببینید آیا یکی از این سیستم‌ها ایده مناسبی برای نصب است. هر آن چیزی که موجب رضایت شما می‌شود؛ ما در یک سیستم AC داریم که آن را ارائه خواهیم داد؛ حتی در تعمیر کولر آبی.

کولرهای آبی

کولرهای آبی گاهی که اوقات کولرهای باتلاقی نامیده می‌شوند؛ راه دیگری برای خنک کردن هوا در آب و هوای گرم با رطوبت کم هستند. در نواحی با رطوبت پایین، تبخیر آب به هوا یک وسیله طبیعی و کارآمد از نظر مصرف انرژی را برای خنک کردن هوا فراهم می‌کند. کولرهای آبی که اغلب کولرهای باتلاقی نامیده می‌شوند؛ بر این اصل تکیه دارند: خنک کردن هوای بیرونی با عبور دادن آن از روی لایه‌های اشباع از آب، این امر باعث می‌شود تا آب به طرف لایه‌ها تبخیر شود و گرمای خود را از دست دهد. هوای خنک‌تر ۱۵ تا ۴۰ درجه فارنهایت سپس به درون خانه هدایت می‌شود و هوای گرم‌تر را از طریق پنجره‌ها به بیرون هل می‌دهد. زمانی که یک کولر آبی شروع به کار می‌کند، پنجره‌ها باید باز شوند تا هوای گرم درون خارج شود؛ در نتیجه، هوای گرم با هوای سرد شده جا‌به‌جا می‌شود. برخلاف سیستم‌های مرکزی تهویه هوا که همان هوا را می گردانند؛ کولرهای تبخیری یک جریان ثابتی از هوای تازه را درون خانه ایجاد می‌کنند. هزینه کولرهای آبی حدودا نیم برابر بیشتر از نصب سیستم مرکزی تهویه‌کننده هوا است و مصرف انرژی حدودا یک چهارم بیشتر است. با این حال، آن‌ها نسبت به تهویه‌کننده‌های هوا به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارند و آنها تنها برای نواحی با رطوبت پایین مناسب‌اند.

کالیبراسیون و انتخاب

کولرهای آبی بر اساس فوت مکعب در هر دقیقه (Cfm) از هوا رده‌بندی می‌شوند که به خانه می‌رسانند. بسیاری از مدل‌ها در محدوده ۳۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ Cfm هستند. بسته به آب و هوا، توصیه تولیدکنندگان ظرفیت انتقال هوا کافی را برای ۲۰ تا ۴۰ درصد تغییر هوا در هر ساعت فراهم می‌کند. این موضوع در تعمیر کولر آبی هم نقش بسزایی دارد.

راهنمای دقیق نعمیر کولر آبی

در مورد تعمیر کولر آبی همه چیز را بدانید.

تعمیر کولر آبی

نصب و راه‌اندازی

کولرهای آبی به یکی از دو روش زیر نصب می‌شوند: کولرها هوا را با ضربه به موقعیت مرکزی A وارد می‌کنند یا کولرها به یک شبکه‌ای از  کانال‌ها متصل‌اند که این شبکه هوا را به اتاق‌های مختلف پخش می‌کند. تاسیسات موقعیت مرکزی در خانه‌های جمع‌و‌جور که در آن‌ها اتاق‌ها به یکدیگر راه دارند، بسیار خوب کار می‌کنند. سیستم‌های کانال‌کشی برای خانه‌های بزرگ با راهرو‌ها و اتاق خواب‌های متعدد، مورد نیاز هستند. بسیاری از مردم کولرهای آبی را بر روی پشت‌بام خانه‌های خود نصب می‌کنند و جریان هوا به سمت پایین است. با این حال، بسیاری از کارشناسان ترجیح می‌دهند که کولر در خانه‌های افقی بر روی زمین نصب شود که در این صورت قابلیت نگهداری آسان‌تر بوده و خطر نشت آب در سقف کمتر است. کولرهای کوچک با جریان افقی بر روی پنجره‌ها نصب می‌شوند تا یک اتاق یا بخشی از خانه را خنک کنند. این کولرهای آبی در آب و هوای معتدل به خوبی کار می‌کنند اما قادر نیستند یک اتاق را در آب و هوای گرم به اندازه کافی خنک کنند. کولرهای آبی برای اتاق در نواحی غرب ایالات متحده با آب‌و هوای تابستانی معتدل‌تر بیشتر محبوب شده‌اند. آن‌ها می‌توانند دما را در یک اتاق به ۵ تا ۱۵ درجه فارنهایت کاهش دهند. همچنین کولرهای آبی کوچک و قابل حمل که بر روی چرخ‌ قرار دارند؛ هم اکنون موجود هستند. اگرچه این کولرها مزیت قابلیت حمل بودن را دارند، توانایی خنک‌کردن آن‌ها به دلیل وجود رطوبت درون خانه شما محدود می‌شود. به طور کلی، این کولرها تنها اثر خنک کنندگی خفیفی ارائه خواهند داد.این موضوع باید در تعمیر کولر آبی مورد توجه قرار گیرد.

عملکرد

یک کولر آبی باید حداقل دو گزینه برای سرعت و یک دریچه داشته باشد. در طول راه‌اندازی دریچه، پمپ آب کار نمی‌کند و هوای بیرون مرطوب نیست. این امر به شما اجازه می‌دهد در طول آب و هوای معتدل از کولر آبی به عنوان یک فن برای کل خانه استفاده کنید. توسط تنظیم دهانه پنجره جریان هوا کولر را در سراسر خانه کنترل کنید. پنجره‌ها را باز کنید و یا دریچه‌ها را در جهت بادپناه (پشت به باد) خانه تنظیم کنید تا ۱ – ۲ فوت مربع از پنجره باز برای هر Cfm 1000 ظرفیت خنک‌سازی فراهم شود. در استفاده آزمایشی پنجره‌های مستقیم را به مقدار مناسب باز کنید. اگر پنجره‌ها را بیش از حد باز کنید، هوای گرم وارد می‌شود. اگر پنجره‌ها به اندازه کافی باز نشوند، رطوبت در خانه ایجاد می‌شود. شما می‌توانید هم دما و هم رطوبت را با باز کردن پنجره‌ها در ناحیه‌ای که می‌خواهید آن را خنک کنید؛ تنظیم نمایید و پنجره‌ها را در نواحی اشغال نشده ببندید. در این نواحی پنجره‌های باز یک مشکل امنیتی را ایجاد می‌کنند، کانال‌هایی بالارو را در سقف نصب کنید. کانال‌های بالارو که باز هستند؛ هوای گرم را به سوی اطاقک شیروانی خارج می‌کند به طوری که هوای سردتر از کولر آبی می‌آید. کولرهای آبی که با کانال‌های بالارو نصب شده‌اند؛ به تهویه اتاق شیروانی اضافی نیاز دارند. فیلترهای اختیاری بسیاری از گرد و غبارها را از هوای ورودی حذف می‌کنند- این یک گزینه جذاب برای مالکانی است که در مورد آلرژی نگران هستند. فیلترها می‌توانند همچنین توانایی برخی از کولرها را کاهش دهند تا قطرات آب را از لایه‌ها به سوی تیغه‌های فن بکشانند. بسیاری از کولرهای آبی فیلترهای هوا را به صورت ابزار اصلی ندارند اما آن‌ها می‌توانند در طول نصب یا بعد از نصب کولر، نصب شوند.

تعمیر کولر آبی

با تخلیه کردن آب و تمیز کردن کولرهای آبی خود به صورت منظم پول خود را پس‌انداز کنید و از کار زیاد جلوگیری نمایید  و هزینه های گزاف تعمیر کولر آبی خود را کاهش دهید. رسوبات تشکیل شده و مواد معدنی باید به صورت منظم حذف شوند. کولرها به تمیز کردن اساسی در هر فصل نیاز دارند و ممکن است نیاز باشد در طول فصل گرم چند بار عمل تمیز کردن انجام شود. کولری که بیشتر کار می‌کند به نگهداری بیشتری نیاز خواهد داشت. در آب‌و‌هوای گرم که کولر بیشتر کار می‌کند، حداقل یک بار در هر ماه به لایه‌ها، فیلترها، مخزن و پمپ نگاه کنید. لایه‌ها را حداقل دو بار در هر فصل یا در طول استفاده مداوم یک بار در هر ماه عوض کنید. برخی از لایه‌های کاغذی و سنتزی می‌توانند با صابون و آب یا یک اسید ضعیف بر طبق دستورالعمل شرکت سازنده تمیز شوند. در زمان تعویض و تمیزی لایه‌ها؛ فیلترها باید تمیز شوند. قبل از سرویس کردن کولر، از قطع برق خانه اطمینان حاصل کنید.

کولرهای آبی دو مرحله‌ای

کولرهای آبی دو مرحله‌ای جدیدتر هستند و حتی کارآرایی بیشتری دارند. آن‌ها از یک پیش‌ساز کولر، لایه‌های کارآمدتر و موتورهای کارآمدتر استفاده می‌کنند و همانند کولرهای آبی تک مرحله‌ای رطوبت زیادی ایجاد نمی‌کنند. از آنجایی که هزینه آن‌ها زیاد است، آن‌ها اغلب در نواحی‌ای استفاده می‌شوند که در آن‌ نواحی دمای روزانه غالبا بیشتر از ۱۰۰ درجه فارنهایت است.

روش های تعمیر کولر آبی

با روش تعمیر کولر آبی و موارد مربوط به ان آشنا شوید.

اشکالات کولرهای آبی

کولرهای آبی نباید در آب و هوای مرطوب مورد استفاده قرار گیرند زیرا آنها رطوبت را به هوای خانه شما اضافه می‌کنند. همچنین، آن‌ها دمای خانه شما را به دمای بالاتر نسبت به تهویه هوا کاهش می‌دهند و آن‌ها حدودا به یک نگهداری یک بار در هر ماه نیاز دارند. اگر کولر در پشت‌بام نصب شده باشد، به دلیل نگهداری و تعمیر روزمره برخی از مشکلات و خرابی‌ها را در سقف خانه ایجاد می‌کنند. کولری که بر روی پشت‌بام در معرض آفتاب قرار دارد حدودا ۱ درجه فارنهایت تاثیر کمتری نسبت به کولر دارای سایبان دارد. نگهداری بالای پشت‌بام همچنین به استفاده از یک نردبان نیاز دارد که ممکن است موجب ناراحتی شود. به دلیل ماهیت آنها، کولرهای آبی باید به طور مداوم آب مصرف کنند. در مناطقی که منبع آب محدود دارند، صاحب خانه‌ها باید در مورد تاثیر مصرف آب بر یک کولر آبی نگران باشند.

آنی برق؛ مجری خدمات تخصصی تعمیر کولر آبی در سراسر تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا