تلفن و سانترال

سانترال چیست؟

سانترال مجموعه مخابراتی است که خطوط شهری را در خود جمع آوری می کند و متناسب با نوع تنظیمات به کاربران امکانات می دهد.

مثلا شرکتی سه خط شهری دارد و شما بدون دستگاه سانترال باید از دو روش استفاده کنید:

۱- به هر پرسنل یک خط مستقل بدهید که بزرگترین مشکل این کار این است که اگر کسی به یکی از پرسنل شما زنگ بزند و با شخص دیگری کار داشته باشد یا باید آن شخص نزد تلفن بیاید و یا اینکه شخص پاسخگو شماره پرسنل مورد نظر را اعلام کند تا فرد تماس گیرنده با خود او تماس بگیرد

۲- برای هر پرسنل سه خط را وصل کنید در این حالت مشکل ارتباط حل می شود اما این امکان وجود ندارد که شما همکارتان را از تماس مشتری مطلع کنید یعنی مثلا باید همکار خود را با فریاد صدا کرده تا از اینکه شخصی با او کار دارد مطلع گردد و روی میز هر پرسنل سه عدد گوشی تلفن سانترال مستقل بگذارید.

حالا فکر کنید که تعداد این خطوط شهری نیز از ۲ خط باشد مثلا ۸ خط یا بیشتر ، دستگاه سانترال این گونه مشکل ها را به سادگی حل می کند به این صورت که هر سه خط وارد دستگاه سانترال می شود و شما می توانید از طریق یک گوشی هر سه خط را داشته باشید بهمراه اینکه پرسنل شما دارای یک بستر ارتباطی به نام خط داخلی هستند که حتی بدون نیاز و استفاده از خط شهری امکان تماس و صحبت با یکدیگر را برای آنان فراهم می کند این قابلیت می تواند بخش عمده ای از بی نظمی های شرکت ها و رفت و آمد پرسنل را کم کند.

(از دیگر قابلیت ها می توان به محدودیت تماس ، بستن صفر و شماره شهرستان، تایمر گذاشتن، عدم دسترسی به خط شهری جهت برقراری تماس اشاره نمود.)

 

چند نمونه از سانترال ای کم ظرفیت:

سانترال کم ظرفیت KX-TES824

دستگاه KX-TES824 به علت کارایی فروان و قیمت مناسب خود یکی از پربازدید ترین و پر استفاده ترین دستگاه سانترال پاناسونیک در ایران و خاورمیانه میباشد و به علت پایین بودن ظرفیت در کشور های اروپایی مورد استفاده قرار نمیگیرد و بیشترین درخواست را از خاور میانه و آسیا دارد.

دارای ظرفیت اولیه ۳ خط شهری و ۸ خط داخلی می باشد

 

سانترال کم ظرفیت KX-TEM824

دستگاه KX-TEM824  هم به علت کارایی فروان و قیمت مناسب خود یکی از پربازدید ترین و پر استفاده ترین دستگاه سانترال در ایران و خاورمیانه میباشد کارایی دستگاه بسیار زیاد بوده و امکانات مناسبی را با هزینه بسیار پایین به شما ارایه میدهد.

 

 

این دستگاه به طور پیش فرز دارای ظرفیت ورودی ۶ خط شهری و خروجی ۱۶ خط داخلی را دارا میباشد.

 

سانترال کم ظرفیتKX-TEA308

دستگاه مدل KX-TEA308 نیز یکی از دستگاه سانترال نسبتا قدیمی کمپانی پاناسونیک بوده و تولید این دستگاه نیزمتوقف گردیده است.

یکی از ضعف هایی که سیستم ارتباطی داشتند عدم مجهز بودن به منشی گویا بوده است.

 

همچنین این دستگاه به طور پیش فزض دارای ظرفیت ورودی ۳ خط شهری و خروجی ۸ داخلی را دارد  این دستگاه نسبت به دستگاه های گذشته پیشرفته بوده و امکان استفاده از اپراتور گویا DIZA ویا همان تلفن گویا را برای شما با ظرفیت پاسخگویی یک تماس در لحظه فراهم می سازد.

یکی از ضعف های این دستگاه فیکس بودن آن بوده و به شما اجازه افزایش ظرفیت را نمی دهد لذا بیشتر در مکان های بسیار کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

برق دستگاه شما از کار خواهد افتاد.

پیمایش به بالا