نصب لوستر

نصب لوستر: راهنمای کامل

لوستر ها یک گزینه جذاب برای روشنایی هستند و نصب لوستر و راه اندازی اولیه آنها با استفاده از یک، پشتیبانی قوی سقف موجود یک ساعت به طول می انجامد. مطمئن باشید که وقت اضافی را صرف نصب لوستر مناسب به شرح زیرکرده باشید اگر لوستر خود نسبت به لامپ های قبلی خود  سنگین تر است. یک دستیار  برای این فرایند که سریع تر و آسان ترانجام شودتوصیه می شود.

قسمت ۱: حذف دستگاه قدیمی

 1. قطع کردن برق. قطع برق متصل به مدار که در آن لوستر قرارداده خواهد شد و یا باز کردن فیوز برای دستگاهی که شما درحال جای گذاری هستید(جابجاکردن لوستر و لامپ های قبلی). اگر مدارها بدون برچسب هستند،شما ممکن است مجبور به امتحان آنها با آزمون و خطا شوید تا زمانی که دستگاه فعلی خاموش می شود.

اگر شما نمی دانید که پنل الکتریکی خود در کجا قرار دارد، نگاه کنید که چگونه میتوانید جعبه فیوز  یا جعبه مدار شکن را بیابید. در نظر بگیرید  با یادداشت گذاری بروی جعبه مداردیگران مطلع سازید که در حال کار کردن با سیم کشی برق هستید و اینکه مدار نباید روشن گردد. این یکی از اصول نصب هر وسیله برقی از جمله نصب لوستر است.

 1. بررسی کنید که برق قطع است. لامپ را چندبار روشن و خاموش کنید تا مطمئن شوید که هیچ جریانی در دستگاه فعلی وجود ندارد. اگر هیچ دستگاهی در حال حاضر در آن مکان نصب نشده است،یک تستر غیر تماسی ولتاژ یا تسترمدار  برای تست هر یک از سیم ها استفاده شود. شما ممکن است یک مولتی متر به جای آن استفاده کنید، اگر چه دستگاه پیچیده تری از لحاظ  استفاده است. در هنگام استفاده از یک مولتی متر برای تست ولتاژ دستورالعمل را با دقت دنبال کنید. استفاده از تنظیمات اشتباه می تواند به غلط خواندن شما  یا آسیب رساندن به دستگاه منجر شود.
 2. بخش های قابل حذف را از دستگاهی قبلی جدا کنید. اگر دستگاهی وجود دارد که در حال حاضر نصب شده است که شامل لامپ، پوشش شیشه ای نور، و یا دیگر قطعات قابل جدا شدن است، آنها را حذف کنید و کنار بگذارید. این باعث می شود  که دستگاه آسان تر بدون شکستن این قطعات جدا شود. شما ممکن است از این مرحله بگذرید اگر دستگاه شما کوچک است و شما  یک دستیار دارید تا به شما کمک کند آن را جدا کنید.
 3. دستگاه قبلی را جدا کنید. شما ممکن است به یک پیچ گوشتی و یا آچار برای حذف هر گونه پیچ و یا مهره اتصال دستگاه قبلی به سقف نیاز پیدا کنید. اطمینان داشته باشد که شما و دستیارتان نیروی کافی جهت گرفتن دستگاهی که جدا کردید را دارید. سیم ها را هنوز جدا نکنید. این مرحله ممکن است  توسط یک دستیار برای نگه داشتن دستگاه بسیار ساده ترانجام شود. نردبان متحرک نیز ممکن است مورد نیاز باشد. اجازه ندهید که دستگاه قدیمی بدون پشتیبان و با اتصال به سیم هایش آویزان باشد. این به احتمال زیاد باعث خواهد شد که دستگاه  سقوط کند و می تواند به سیم کشی نیز آسیب برساند.
 4. توجه داشته باشید که چگونه سیم ها متصل هستند(یادداشت بردارید). باید دو یا چند سیم دستگاه قدیمی را به سیستم برق خانه خود متصل کرده باشند. آنها ممکن است رنگی با عایق سفید و سیاه و سفید، و با خط الراس یا حروف مشخص شده باشند. در حالی که دستورالعمل سیم کشی کامل داده خواهد شد ، شما ممکن است زمان آسان تری داشته باشید اگر شما یک نموداراز هر سیمی که متصل است رسم کنید. اگر سیم ها به راحتی از یکدیگر متمایز نیست، آنها را با نوار رنگی علامت بزنید.
 5. سیم کشی را جدا کنید. اتصال دهنده سیم پلاستیکی را در خلاف جهت عقربه ساعت باز کنید وسیم را جدا کنید. دستگاه قدیمی را به یک فضای ذخیره سازی  انتقال دهید که در آن  در راه نصب و راه اندازی قرار نخواهد گرفت.
نصب لوستر
نصب لوستر

نصب لوستر به صورت کاملا عملیاتی

در این آموزش نحوه نصب لوستر به شیوه درست را خواهید آموخت.

قسمت ۲. نصب پشتیبان برای لوستر خود

 1. برق را قطع نمایید. اگر شما نیاز به حذف دستگاه قدیمی ندارید همانطور که پیش از آن توصیف شد، شما ممکن است مجبور به قطع برق نباشید. به پانل های الکتریکی بروید و قطع کننده مدار را خاموش کنید و یا فیوز مرتبط با مداری که شما در حال کار بر روی آن هستید را حذف نمایید. اطمینان حاصل کنید که دستگاه خاموش است با استفاده از یک تستر مدار یا با قطع کردن برق تمام خانه.
 2. تعیین وزن لوستر جدید خود. سقف معمولی جعبه فیوز برای پشتیبانی از بیش از ۵۰ پوند در نظر گرفته شده است(۲۲.۷kg). اگر لوستر سنگین تر است، شما نیاز به نصب یک بریس فن یا جعبه است که وزن لوستر را حمایت می کند. اگر پشتیبان فعلی برای نگه داشتن لوستر خود کافی است، شما ممکن است به بخش بعدی بروید.
 3. حذف جعبه های نصب موجود. این جعبه فلزی و یا پلاستیکی باید به سقف و یا یک نوار با استفاده از پیچ و یا میخ متصل شده باشد. اینها را با یک پیچ گوشتی و یا چکش خارج کنید، و آنرا با اهرم و دیلم از سقف جدا نمایید. این ها جعبه اتصال یا جعبه های الکتریکی نیز نامیده می شوند.
 4. نوار بند موجود را با اره کردن جدا کنید. در صورتی که یک نوار فلزی در بالای سقف وجود دارد، از یک چهارم اره برای بریدن آن به دو قسمت استفاده کنید. دو قطعه از از طریق سوراخ بیرون بکشید و آنها را دور بیندازید.
 5. اگر دستگاه بین تیرچه سقف است، از بریس فن استفاده نمایید. یک نوار بند برای پشتیبانی وزن بالاتر از وزن لوستر خود خریداری نمایید.که در بیشترین حالت می تواند وزن تا ۱۵۰ پوند (۶۸ کیلوگرم) را پشتیبانی کند. نوار بند را از طریق سوراخ در سقف قراهیدر د وآنرا بچرخانید بطوریکه آن بر بالای سقف، در سراسر سوراخ قرار بگیرد. نوار را بین انگشتان دست خود برای گسترش شاخه های آن  تا زمانی که شما احساس میکنید هر دو بخش پایانی با تیرچه سقف ارتباط پیدا میکنند. از یک آچار برای محکم کردن بند بصورت پایدار و محکم استفاده کنید، امابا استفاده از نیروی بیش از حد تنش در تیرچه ایجاد نکنید. بخش های پایانی میخ دار باید به داخل تیرچه های چوبی فرو روند و نوار مستطیل شکل باید با دو طرف به موازات سقف به پایان برسد. براکت که با نوار بند بر بالای بند آماده است، با پیچ و مهره از طریق حفره های خود جایگزین کنید. جعبه نصب را با پیچ و مهره چفت کنید.
 6. اگر دستگاه زیر تیرچه سقف است، از یک جعبه کلوچه ای مانند استفاده کنید. جعبه های اتصال سنگین اشیاء فلزی هستند که گاهی اوقات به عنوان “جعبه های نان کلوچه ای ” نامیده می شوند. اطمینان حاصل کنید که آن یکی را انتخاب کنید که قادر به پشتیبانی از وزن لوستر است. آن را بروی تیرچه سقف تنها با استفاده از پیچ های با ظرفیت وزن بالا که مناسب جعبه هستند سوار کنید. پیچ های استاندارد، و یا لوستر براحتی می تواند سقف را بشکند.
 • اطمینان حاصل کنید که سیم ها از طریق سوراخ در طرف جعبه چاک دارشده اند قبل از اینکه شما آن را متصل کنید. آنها باید به راحتی قابل دسترسی باشند زمانیکه جعبه نصب شده است.

نصب لوسترچگونگی نصب لوستر

راهنمای دقیق و عملیاتی نصب لوستر تنها در چند مرحله

قسمت ۳. اتصال لوستر

 1. جمع آوری پایه لوستر. تمام قسمت های لوستر را با هم، به جز برای تاج که به سقف متصل خواهد شد پیچ کنید. هنوز لامپ را نصب نکنید چون سوار لوستر بدون آنها آسان تر و امن تر خواهد بود.
 2. زنجیره را در صورت لزوم کوتاه کنید. لوستر خود ممکن است زنجیره ای بیشتری از آنچه شما نیاز دارید داشته باشد. تصمیم بگیرید که زنجیره به چه اندازه باشد، سپس با استفاده از یک جفت انبردست سنگین یکی از لینک های زنجیره را در نقطه انتخاب شده باز کنید و طول بلا استفاده (بیش از حد) را حذف نمایید.
 • پایه لامپ نور باید بدلیل کاهش احتمال ضربه خوردن آنها و برای ارائه روشنایی خوب حداقل ۳۰ اینچ (۷۶ سانتی متر) بالاتر از سطح میز باشد .
 • لوستر حلق آویز در راهرو و مکان های دیگر مورد استفاده توسط تعداد زیادی از مردم باید حداقل هفت فوت بالاتر از زمین، و دور تر از درب های بلند باشد.
 1. نصب یک نوار نصب به جعبه نصب خود. این نوار فلزی کوچک با سوراخ هایش باید با لوستر نصب شود، و یا ممکن است یکی از قبل نصب شده باشد. آنها همچنین در فروشگاه های سخت افزاری در دسترس هستند.
 • برای نصب نوار نصب، به سادگی آنرا به داخل جعبه اتصال در سوراخهای پیچ موجود پیچ کنید،که تعیین سطح آن بوسیله طراحی جعبه اتصال متفاوت است. مطمئن باشید که از پیچ های به اندازه مناسب برای ایجاد یک اتصال تنگ استفاده کنید.
 1. نخ کردن (آویزان) سیم های لوستر از طریق هر بخش از لوستر. همه سیم های لوستر را از طریق لینک های زنجیره ای دیگر نخ کنید. همچنان به نخ کردن آنها از طریق تاج فلزی ادامه دهید که جعبه های الکتریکی را خواهد پوشاند، نگه دارنده زنجیره ای کوچک که متصل به بالای زنجیره  است، و در نهایت نوک پستان فلزی نازک که سیم ها را با هم نگه میدارد. آنها باید به طور کامل از طریق نوک پستان ، به اندازه کافی  گسترش یابد تا براحتی با آنها کار کنید.
 2. سوارکردن لوستر. به منظور اتصال هر یک از سیم ها شما نیاز به لوستر پایدار در محل نزدیک به سقف دارید. در هر صورت یک دستیار قوی لوستررا در محل نگه میدارد، و یا زنجیره را آویزان میکند یا نگه دارنده زنجیره از یک قلاب قوی حلق آویز از نوار نصب است.
 3. قرار دادن هر یک از سیم های لخت مسی در اطراف پیچ پایه . هر دو لوستر و سیستم برق خانه خود باید یک سیم زمین لخت مسی داشته باشد. هر کدام از اینها را باید در اطراف پیچ پایه متصل به جعبه اتصال خود پیچیده، مطمئن شوید دو سیم در تماس با یکدیگر هستند. این پیچها اغلب سبز رنگ هستند.
 • سیم اتصال جریان بیش از حد را (یا مکان امن دیگری) در صورت بروز خطا به زمین ارسال میکند.
 1. انتهای سیم های عایق لوستر را از هم جدا کنید. استفاده از یک سیم بر برای بریدن حدود ۰.۵ اینچ (۱.۲۵ سانتی متر) از عایق هر یک از سیمها ، به طوری که سیم لخت در معرض باشد.
 2. اتصال سیم های خنثی به هم. سیم های خنثی جریان فعلی را در هنگام استفاده نرمال به زمین حمل میکنند. سیم لوستر که دارای یک علامت شناسایی مانند یک شیار، خط الراس، یا حروف است را بیابید. انتهای لخت این سیم را همراه با انتهای سیم سفید عایق از طریق جعبه اتصال با همدیگر قرار دهید، و همراه با یک سیم رابط با همدیگر پیچ و تاب دهید.
 3. سیم های دارای جریان را به هم وصل نمایید. این ها سیم هایی هستند که جریان را به لوستر انتقال میدهند. سیم سیاه عایق سقف باید با سیم  عایق لوستر بدون علائم شناسایی به همان شیوه باید متصل شود. انتها های لخت را همراه با یک سیم رابط پلاستیکی به هم پیچ و تاب بدهید.
 4. لوستر را به محل پیچ و مهره کنید. پس از نصب لوستر و سیم کشی لوستر، پیچ و مهره ها را جهت محکم کردن لوستر بپیچانید. این فرایند ممکن است با توجه به مدل لوستر خود متفاوت باشد، بنابراین شما ممکن است نیاز به خواندن دستورالعمل برای قرار دادن نقاط پیوست داشته باشید.
 5. لوستر را امتحان کنید. لامپ ها را وصل نمایید و برق را روشن کنید و لوستر را امتحان نمایید. اگر کار نمیکند شما احتمالا سیم ها را بطور نادرست به هم وصل نموده اید. اطمینان داشته باشید که برق را قبل از تلاشی دوباره برای اتصال سیم ها قطع کرده باشید. از یک برقکار بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد اگر خودتان قادر به نصب لوستر نیستید.

خدمات نصب لوستر آنی برق؛ در سرتاسر تهران آماده خدمت رسانی به شماست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا