نصب کولر آبی

نحوه نصب کولر آبی

نصب کولر آبی بهترین روش برای خنک کردن خانه تان بدون پرداختن هزینه بیشتر برای تهویه هوای مرکزی است. کولر آبی نیز تحت عنوان کولرهای تبخیری نیز شناخته شده اند که هوای گرم اتاق را به درون خود با کمک پدهایی شناور در آب می کشد. وقتی که آب بخار می شود، هوا خنک می شود. هوای خنک شده سپس به درون اتاق از طریق یک دمنده برمی گردد. در این نوشته ما دستورالعملی برای نصب و تعمیر کولر آبی در هر اتاقی در خانه تان استفاده کنید.
پنجره ای را انتخاب کنید که می خواهید کولر آبی را در آن جا نصب نمایید. پنجره نباید با هر چیزی که برای انتقال جریان هوا تداخل ایجاد می کند پوشیده شود. اطمینان داشته باشید که دیوار و بخش های زیر پنجره به اندازه کافی پایداری دارند و قادر به تحمل وزن کولر آبی هستند. در صورتی که نیاز به حمایت بیشتری دارید، سه عدد چوب را از قطعه ایی ۲*۴ برش دهید و اینها را به دیوار در زیر پنجره نصب نمایید و به صورت عمودی جهت تنظیم از پایین آن را مطابق با سطح حرکت دهید.
اندازه کولر آبی را برای اطمینان از تناسب آن با پنجره ایی که باز است، اندازه گیری کنید. قطعه ایی چوب به ضخامت یک اینچ را برای ثابت کردن انتهای کولر آبی ببرید. این صفحه را با کمک پیچ هایی در جای خود نصب نمایید.
همکاری داشته باشید که به شما در بال آوردن کولر آّبی و قرار دادن آن بر روی صفحه چوبی نصب شده کمک نماید. در محل و بیرون از منزل شروع به قدرم زدن کنید تا اتصالات مربوط به هر سمت از کولر آبی را بتوانید بررسی کنید. از سطحی برای اطمینان از صاف بودن کولر آبی استفاده نمایید. وقتی که کولر آّبی به صورت تراز قرار دارد، هر زنجیر را در مقابل قلابش در بخش خارجی ساختمان قرار دهید. این نقاط را نیز در بخش داخلی خانه مشخص کرده و قلاب را به زنجیر مقابلش وصل کنید. هر زنجیره در مقابل قلاب خودش قرار دهید تا کولر آّبی در جای خود ثابت گردد. کولر آبی را به صفحه چوبی با کمک پیچ و نصب کردن در جای خودش ایمن کنید.
به درون خانه بروید و پنجره را ببندید به گونه ایی که فضایی بین کولر آبی نصب شده و پنجره وجود نداشته باشد. بودن فاصله در چهارچوب پنجره به کولر آّبی آسیب وارد می کند. پنجره را در حالت بسته قرار دهید و برای پر کردن فاصله موجود از نوار عایق در امتداد دهانه پنجره استفاده کنید. برخی از کولر آبی بخش های جانبی و اضاافی دارند که می توانند هر فضاای جانبی مربوط به هر بخش را بپوشانند. در صورتی که فضای خالی بزرگ به طور کامل توسط بخش های جانبی پر شده است، پنل یا صفحات چوبی با ضخامت یک اینچ را اندازه گیری و برش بزنید تا جلوی این فضای باز را بگیرد. از پیچ های چوبی برای اتصال این صفحات به بخش بیرونی منزل استفاده کنید. مخزن کولر آبی را با آب پر کنید و آن را به پریز برق وصل نمایید.

نکته ها و هشدارها

اندازه پنجره را در حالت باز و قبل از خرید کولر آّبی اندازه گیری کنید. انتخاب کولر آبی با اندازه مناسب منجر به کاهش مقدار فضای پوشیده شده یا پر شده با فوم می شود.
برای جلوگیری از آسیب و جراحت، معمولا برای بلند کردن و بالا بردن کولر آبی درخواست کمک کنید. کولر آبی ممکن نیست به صورت کارآمد و موثر در اقلیم های مرطوب و رطوبتی کار کنند. زمانی که هوا تقریبا اشباع از رطوبت هست، آب درون کولر آبی قادر به بخار شدن نیست.

نصب کولر آبی

چطور ابعاد مناسب برای کولر آبی را تخمین بزنیم

کولرهای آبی که برای همه شناخته شده هستند برای خنک کردن منزل در اقلیم هایی با آب و هوای گرم و خشک استفاده می شوند. کولر آبی می توانند نسبت به کولرهای گازی (تهویه مطبوع) تا ۷۵ درصد انرژی کمتری مصرف کنند که این امر آن ها را تبدیل به ابزاری مناسب برای خنک کردن منازل می کند. بعلاوه کولر آبی به دلیل اینکه فناوری بکار رفته در آن ها ساده است از کولرهای گازی ارزان تر هستند. می توانید با یکسری محاسبات ساده ابعاد یک کولر آبی مناسب برای منزلتان را مشخص کنید.
طول، عرض و ارتفاع هر اتاقی که می خواهید خنک شود را اندازه گیری کرده و اندازه ها را یادداشت کنید.
برای بدست آوردن ابعاد اتاق در مبنای متر مکعب طول، عرض و ارتفاع تا سقف اتاق را درهم ضرب کنید. برای مثال اتاقی به طول ۴ و عرض ۴ و ارتفاع ۳ دارای حجم ۴۸ متر مکعب است.
پس از آن ابعاد مربوط به حجم همه اتاق ها را با هم جمع کنید تا اندازه کل فضایی که می خواهید خنک شود مشخص شود.
اندازه حجم کل فضا را تقسیم بر ۲ کنید. عدد به دست آمده مترمکعب بر دقیقه است که لازم است کولر آبی شما با این نرخ فضا را خنک کند. به عنوان مثال برای فضایی به میزان حجم ۱۵۰ متر مکعب نرخ خنک کردن کولر آبی باید ۷۵ یا بیشتر باشد.

نصب کولر آبی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا